T +49 221 942240-470
Mesai saatlerimiz: 09:00 - 18:00
 1. Hac Kayıt formu doldurulmalıdır. (Bu form Genel Merkez, Bölge Merkezlerimiz ile Şubelerimizden temin edilebilir. Kayıt işlemlerinizi yaptırırken doldurduğunuz ‘Hacı Kayıt Formu’nun arka kısmını dikkatlice okuduktan sonra imzalayınız.)
 2. Pasaport işlemleri:
  a) Uçuş tarihinden itibaren en az 1 Yıl geçerli olması,
  b) Oturum süresinin dönüş tarihinden itibaren en az 1 Yıl olması,
  c) Pasaportun vize tatbik edilir bölümünden en az 2 sayfanın boş olmasına dikkat edilmesi.
  d) Pasaportunuzu vize için teslim etmeden önce (tedbir olarak) önemli sayfaların fotokopilerinin çekilerek muhafaza edilmesi tavsiye olunur.
  e) Türk vatandaşlarının yeni (e-Pasaport) T.C Pasaportu ile Hac ve Umre vizesi alınmaktadır, eski (lacivert renkli) pasaportlar geçerli değildir.
 3. Üç adet vesikalık fotoğraf.
 4. Aşı Karnesi: Hacı adaylarının mutlaka yaptırmaları gereken aşı çeşidi “Menenjit” aşısı yapıldığı Aşı defterinde mutlaka kayıtlı olmak zorundadır. Bu aşı ev doktorunda yaptırılabilir.
 5. Sağlık raporu (Attest) Psikolojik, Kronik ve Bulaşıcı bir hastalığının olmadığına, Menenjit aşısı yaptığına ve Hac seyahati yapabilir durumda olduğuna dair doktordan alınmış rapor).Tekerlekli sandalye kullananların kayıtları (Erkek ise erkek refakatçisi, bayan ise bayan refakatçisi olmak şartı ile) Hac şirketinin özel izni dahilinde kayıtları yapılır.
 6. Bu evrakların asılları IGMG Hadsch-Umra Reisen GmbH şirketine en geç uçuş tarihinden 6 hafta önce ulaştırılması gerekir.
 7. Uçuş tarihlerinde 2-3 günlük ileri/geri değişiklikler olabilir.
 8. Gerektiğinde kafileler bir başka kafile ile birleştirilebilir.
 9. THY ile uçuşlarda, biletler, Avrupa’dan çıkış tarihinden itibaren 6 ay geçerlidir. Türkiye’de konaklamak isteyen hacılarımız dönüş tarihi belirledikleri takdirde 100,-€ ek ücret öderler.
 10. Hac dönüşü, Türkiye’de kalmak isteyenler, Türkiye’den dönüş tarihlerini kayıt formunda belirtmeleri gerekir.
 11. Hac ödemeleri seyahat tutarı Hac öncesi tahsil edilir; Hac sonrasına bırakılamaz. Kayıt ücreti olarak tüm hacı adaylarımızın 1000 €’luk ön ödemeyi banka hesabına yatırmaları gerekmektedir. Ön ödemesi ulaşmayan hacı adaylarının şirketimizce işlemleri yapılmayacaktır. (Kayıt formundaki üst bölümde bulunan Hac Form numarası ile ödeme işlemi yapılması gerekir.)
 12. Ön kayıt yaptırdığı tarihten itibaren 3 hafta içinde iptal edenlerden kayıt işlem ücreti talep edilmeyecektir. 3. haftadan sonra hac seyahatini iptal eden hacı adaylarımızdan işlem masrafı karşılığı 50,-€ , uçuşdan 2 ay önce iptal edenlerden ise 300,-€ kesilerek bakiye kalan meblağ, ilgilinin banka hesabına iade edilecektir.
 13. Vizesi alındıktan sonra iptal eden hacı adaylarımızdan Hac bedelinin %70 tahsil edilir.
 14. Parmak izi Belgesi hacı adayı temin etmesi gerekir (Bölge temsilcimizden detaylı bilgi ala bilirsiniz)