'insanları hacca davet et.'
Yarım asırdır bu davetin misafirlerine hizmet etmekten şeref duyuyoruz. 50 Yıllık tecrübeyi İslam toplumu Milli Görüş farkını sizde yaşayın

IGMG Reisen - Umra und Reisen GmbH

Hac Fiyatları Açıklandı | Hac 2019

IGMG Hac & Umre ve Seyahat İşleri Başkanı Tahir Köksoy 2019 / 1440 yılı hac ücretlerini açıkladı

Çalışmalarına hız veren IGMG HADSCH-UMRA REISEN GmbH, Almanya dışı kurum temsilcileri ile bir araya gelerek 2019/1440 yılı hac ücretini belirledi. Tahir Köksoy toplantı sonrası komisyon adına şu bilgilendirmelerde bulundu:

“2019/1440 yılı hac ücretlerinde standart paketini ……,- € olarak tespit ettik. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da IGMG e.V Genel Merkez üyelerine 100,- € indirim uygulanacaktır.  …..,- € fiyatı Almanya için geçerlidir. Hac dönüşü Türkiye’de kalacak ve aynı biletle Avrupa’ya dönmek isteyen hacı adaylarımız hac ücretine ilaveten 100,- € fark ödeyeceklerdir.

Bu sene de hacı adaylarımıza tecrübeli kadromuzla en iyi hizmeti sunmaya çalışacağız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hac malzemeleri hacılarımızın Almanya’daki ev adreslerine uçuştan iki hafta önce posta aracılığı ile gönderilecektir. Almanya dışı bölgelere de bölge merkezlerine paket hâlinde kargo ile teslim edilecektir. Aynı şekilde hacı adaylarımıza 10 litre Zemzem suyu ve erkeklere ihram hediye olarak bu sene de takdim edilecektir.”

2019 yılı için temsilcilerimiz ile belirlenen hac fiyatlarimiz:

Tahir Köksoy sözlerine şöyle devam etti: “İslam Toplumu Millî Görüş Hac & Umre ve Seyahat Şirketi ile hacca gidecek hacı adaylarına açıklanan ücrette çeşitli indirimler ve ilave ücretlendirmeler söz konusudur. Buna göre;

  • IGMG e.V. aktif Genel Merkez üyelerine 100,-€ indirim sağlanacaktır.
  • 2’li müstakil odada kalmak isteyenler hac ücretine ilaveten kişi başı 1250,-€ ödeyecektir.
  • 2-11 yaş arası çocuklara (11 yaşını doldurmamış olması gerekir) hac ücretinden 650,-€ indirim yapılır.
  • 0-2 yaş arası (2 yaşını doldurmamış olması gerekir) çocuklardan 950,-€ hac ücreti alınır.
  • Hac dönüşü Türkiye’de kalacaklardan (biletler uçuş tarihi itibariyle 6 ay geçerlidir.) ilave 100,-€ ücret alınacaktır.
  • Türkiye’den binip tekrar Türkiye’de inecek (Türkiye’den katılacak) hacı adaylarımıza hac ücretinden 200,-€ indirim yapılacaktır.”

Uçuş tarihlerinde 2-3 gün değişiklik olabileceğini söyleyen Köksoy, hacı adaylarının izin tarihlerini ona göre ayarlamalarını tavsiye etti. Köksoy sözlerini şöyle noktaladı: “Son olarak, 2016 senesi hac organizesinde bizleri tercih edenleri mahcup etmediğimiz gibi bu sene de sunduğumuz yeniliklerle hacılarımıza hizmet edecek olmaktan gurur duyduğumuzu belirtmek isteriz. Allah’ın misafirlerine kutsal beldelerde her türlü imkânı seferber ederek en iyi ve en rahat şekilde hac yapabilmeleri hedefiyle hizmet edeceğiz.”

Tahmini Uçus Planı